Trawers Tatr Polskich

Cena1200 PLN
Czterodniowy trawers Tatr polskich od Doliny Chochołowskiej do Morskiego Oka. Trasa biegnie z zachodu na wschód przez przełęcze i szczyty najpierw Tatr Zachodnich a ostanie 2 dni Tatr Wysokich. Wspaniałe zjazdy na nartach i niezapomniane widoki. Jest opcja skrócenia lub wydłużenia wycieczki w zależności od możliwości czasowych uczestników.

Dzień 1:
Spotkanie na parkingu na Siwej Polanie u wylotu Doliny Chochołowskiej. Podejście na Czubik a następnie zjazd do doliny Starorobociańskiej skąd podejście na Siwą przełęcz i zjazd do Doliny Kościeliskiej – na polanę Ornak. Nocleg w Schronisku na Polanie Ornak.
Ilość podejść: ok. 1.300 m
Ilość zjazdów: ok. 1.000 m
Czas przejścia ok. 8 godzin

Dzień 2: Podejście na Przysłop Miętusi i dalej Doliną Małej Łąki na Kondracką Przełęcz. Zjazd na Hale Kondratową i krótkie podejście pod dolną stacje kolejki krzesełkowej. Wyjazd na Kasprowy Wierch i zjazd do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Nocleg w schronisku „Murowaniec”
Ilość podejść: ok. 1.200 m
Ilość zjazdów: ok. 1.300 m
Czas przejścia ok 7-8 godzin

Dzień 3: Wyjście na przełęcz Liliowe, a następnie na Świnicką przełęcz i zjazd do Doliny Cichej. Przejście do doliny Pięciu Stawów Polskich. Nocleg w schronisku w Pięciu Stawach.
Ilość podejść: ok. 1.000 m
Ilość zjazdów: ok. 800 m
Czas przejścia ok 7-8 godzin

Dzień 4: śniadanie ok. godziny 7.00 wyjście na Gładką przełęcz i dalej podążamy historyczną drogą z Zakopanego do Morskiego Oka przez przełęcz Zawory. Zjazd przez dolinkę Kobylą do górnych części doliny Koprowej – doliny Ciemnosmreczyńskiej skąd podejście przez dolinę Piarżystą na przełączkę pod Zadnim Mnichem. Na zakończenie skitury wspaniały długi zjazd do Morskiego Oka i dalej na parking na polanie Palenica Białczańska.
Ilość podejść: ok. 800 m
Ilość zjazdów: ok. 1.500 m
Czas przejścia ok 7-8 godzin

Koszt wyjazdu:
1200 PLN (od 1 osoby)*
*cena dla 1 osoby przy 5 osobach uczestniczących


Zawiera:
  • Koszty międzynarodowego przewodnika IVBV (1 przewodnik dla max 5 osób)
  • Koszty wypożyczenia sprzętu tj. zestaw lawinowy, raki, czekan, uprząż, kask, karabinki
  • Ubezpieczenie od ewentualnych akcji ratunkowych i kosztów leczenia


Ważne:
Lista potrzebnego sprzętu zostanie wysłana po dokonaniu rezerwacji wyjazdu.


Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjazdu w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość