Gerlach

Cena800/1400 PLN
Najwyższy szczyt Tatr i całych Karpat o wysokości 2.655m. n.p.m., położony w słowackiej części w bocznej grani Tatr Wysokich. Po raz pierwszy zdobyty w 1834 roku przez nauczyciela z Nowej Leśnej – Johna Stilla. Pierwszym polskim zdobywcą był ksiądz Józef Stolarczyk. Na szczyt nie prowadzi żaden znakowany szlak, a ścieżka wiedzie z Doliny Wielickiej przez tzw. Wielicką Próbę. Doga zejściowa ze szczytu prowadzi do sąsiedniej doliny – Doliny Batyżowieckiej przez tzw. Batyżowiecką Próbę.

Wyjazd wcześnie rano z Zakopanego i przejazd samochodem na Słowację do miejscowości Tatrzańska Polanka. Wyjazd samochodem schroniskowym pod hotel górski Śląski Dom w Dolinie Wielickiej. Wyjście spod hotelu w kierunku szczytu przez dolinę Wielicką drogą przez tzw. Wielicką Próbę. Czas podejścia na szczyt to ok. 4-5 godzin. Zejście z wierzchołka do doliny Batyżowieckiej przez tzw. Batyżowiecką Próbę, i dalej szlakiem – Tatrzańską Magistralą powrót pod hotel górski – Śląski Dom. Zjazd samochodem schroniskowym do miejscowości Tatrzańska Polanka i powrót do Zakopanego. Różnica wzniesień wynosi ok. 1.100 metrów, wycieczka jest dość długa i wymaga dobrej kondycji.
Czas przejścia to ok 9-10 godzin (od wyjścia z hotelu Śląski Dom).

Opisana powyżej propozycja jest najłatwiejszą i najpopularniejszą drogą wejścia na Gerlach.
Możliwe jest też wejście wszystkimi innymi drogami prowadzącymi na szczyt, trudniejszymi technicznie.


Koszt wycieczki:

800 PLN (od 1 osoby)*
1 400 PLN za grupę 2-osobową
*cena dla 1 osoby przy 2 osobach uczestniczących.


Terminy:
Cały rok**
** W warunkach zimowych ilość osób 1 – 2


Zawiera:
  • transport z Zakopanego na Słowację
  • koszty przewodnika IVBV (1 przewodnik dla 3 osób)
  • użyczenie potrzebnego sprzętu technicznego
  • ubezpieczenie


Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjścia w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość