Trawers Tatr Wysokich

Cena1 500 PLN
Pięciodniowy trawers Tatr Wysokich Polskich i Słowackich. Trasa biegnie przez tatrzańskie przełęcze i szczyty ze wschodu na zachód. Wspaniałe zjazdy na nartach i niezapomniane widoki. Jest opcja skrócenia lub wydłużenia wycieczki w zależności od możliwości czasowych uczestników.

Dzień 1: Spotkanie na parkingu u wylotu Doliny Kieżmarkiej. Podejście do schroniska przy Zielonym Stawie  a następnie dalej na Baranią Przełęcz skąd wspaniały zjazd do doliny Małej Zimnej Wody . Nocleg w schronisku „Chata Teriego”
Ilość podejść: ok. 1.500 m
Ilość zjazdów: ok. 400 m
Czas przejścia ok 7-8 godzin

Dzień 2:  Przejście przez przełęcz Czerwona Ławka, a dalej zjazd przez Strzeleckie Pola do doliny Staroleśnej. Następnie wyjście na Świstowy szczyt i powrót do schroniska. Nocleg w schronisku „Zbójnicka Chata”
Ilość podejść: ok. 800 m
Ilość zjazdów: ok. 800 m
Czas przejścia ok 6-7 godzin

Dzień 3:  Wyjście na przełęcz Rohatka i zjazd do Doliny Litworowej skąd trawers do Doliny Kaczej – górnego piętra doliny Białej Wody. Przejście przez przełęcz Wschodnie Żelazne Wrota skąd zjazd do Doliny Mięguszowieckiej. Nocleg w schronisku nad Popradzkim Stawem.
Ilość podejść: ok. 1.250 m
Ilość zjazdów: ok. 800 m
Czas przejścia ok 7-8 godzin

Dzień 4: Wyjście na Wyżną Koprową Przełęcz i dalej na Koprowy szczyt skąd długi zjazd do Doliny Hlińskiej. Przejście przez Dolinkę Kobylą na Przełęcz Zawory i dalej na Gładką Przełęcz. Zjazd z przełęczy do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Nocleg w schronisku w Pięciu Stawach.
Ilość podejść: ok. 1.400 m
Ilość zjazdów: ok. 1.000 m
Czas przejścia ok 7-8 godzin

Dzień 5: Przejście przez Zawrat do Doliny Gąsienicowej a następnie podejście na Przełęcz Karb skąd dalej na Kasprowy Wierch, zjazd do Kuźnic.
Ilość podejść: ok. 1.000 m
Ilość zjazdów: ok. 1.650 m
Czas przejścia ok 6-7 godzin


Koszt wyjazdu:
1.500 PLN,- (od 1 osoby)*
*cena dla 1 osoby przy 5 osobach uczestniczących.


Zawiera:

  • Koszty międzynarodowego przewodnika IVBV (1 przewodnik dla max 5 osób)
  • Koszty wypożyczenia sprzętu tj. zestaw lawinowy, raki, czekan, uprząż, kask, karabinki.
  • Ubezpieczenie od ewentualnych akcji ratunkowych i kosztów leczenia


Ważne:
Lista potrzebnego sprzętu zostanie wysłana po dokonaniu rezerwacji wyjazdu.


Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjazdu w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość