ŁOMNICA

Cena700PLN/ 1.500PLN

Drugi pod względem wysokości szczyt w Tatr o wysokości 2.634m. n.p.m, do 1860 roku do czasu wykonania dokładnych pomiarów uchodził za najwyższy. W latach 30tych XX wieku o zdobycie urwistej zachodniej ściany pomiędzy wybitnymi polskimi taternikami toczył się wyścig. Ostatecznie ściana została pokonana po raz pierwszy w 1930 roku.

Ramowy plan wyjścia

Wyjazd o godzinie 7.30 rano z Zakopanego i przejazd samochodem na Słowację do miejscowości Tatrzańska Łomnica. Wyjazd kolejką linową do stacji Skalnate Pleso, a dalej wyciągiem krzesełkowym na ramię Łomnicy. Na Łomnicę, najłatwiejsza droga wejścia prowadzi skalną granią. Czas wejścia od górnej stacji wyciągu krzesełkowego (z ramienia Łomnicy) to ok. 2 godziny. Zejście ta samą drogą. Zjazd wyciągiem, a następnie kolejką do Tatrzańskiej Łomnicy i powrót samochodem do Zakopanego. Planowana godzina powrotu do Zakopanego 15.00.

Czas przejścia (razem z jazdą wyciągami) to ok. 5-6 godzin.

Opisana powyżej propozycja jest najłatwiejszą i najpopularniejszą drogą wejścia na Łomnicę.

Możliwe jest też wejście wszystkimi innymi drogami prowadzącymi na szczyt, trudniejszymi technicznie, również drogami wspinaczkowymi na Zachodniej ścianie Łomnicy. Zainteresowanych prosimy o kontakt – prześlemy wówczas propozycje.

Koszt wycieczki:
700 PLN,- (od 1 osoby)*
1.400 PLN za grupę 2 osobową (+ koszty kolejki)
1.500 PLN za grupę 3 osobową (+ koszty kolejki)
Terminy: cały rok**

Zawiera:
  • koszty przewodnika IVBV
  • użyczenie potrzebnego sprzętu technicznego
  • ubezpieczenie
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
* cena dla 1 osoby przy 3 osobach uczestniczących.
** W warunkach zimowych ilość osób 1 - 2.

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjścia w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość